Obwodnica i drogi krajowe w unijnej perspektywie

Budowa obwodnicy Olsztyna i dokończenie modernizacji drogi numer 7 to ważniejsze inwestycje, które będą realizowane z programów unijnych na Warmii i Mazurach w latach 2014-2020.

Budowa obwodnicy Olsztyna i dokończenie modernizacji drogi numer 7 to ważniejsze inwestycje, które będą realizowane z programów unijnych na Warmii i Mazurach w latach 2014-2020. Jak podało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, zarząd województwa przyjął drugi projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Nasz region otrzyma 1,7 mld euro.

Szacowany koszt obwodnicy to 1,4 mld złotych. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zmodernizowane zostaną także dwa odcinki „siódemki” Miłomłyn-Olsztynek i Nidzica-Napierki oraz odcinek drogi krajowej nr 51 Olsztynek-Olsztyn. Warmia i Mazury mają także skorzystać z programu Polska Wschodnia, obejmującego pięć regionów z tzw. ściany wschodniej. Rząd planuje przeznaczyć na to ponad 2,1 mld euro. Samorząd, przygotowując plan wydatków, opierał się na strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Warmii i Mazur do 2025 roku.