Budujemy obwodnicę Olsztyna

Południowa obwodnica Olsztyna zaczyna się materializować. Wskazują na to ostatnie wydarzenia. Już nie tylko o niej mówimy, walczymy o nią, czy z nadzieją (ale i z obawą) oczekujemy, w którym z kolejnych aneksów rządowego programu budowy dróg się znajdzie.

Południowa obwodnica Olsztyna zaczyna się materializować. Wskazują na to ostatnie wydarzenia. Już nie tylko o niej mówimy, walczymy o nią, czy z nadzieją (ale i z obawą) oczekujemy, w którym z kolejnych aneksów rządowego programu budowy dróg się znajdzie.

Pierwszym, ale jakże ważnym i namacalnym dowodem na to, że sprawy idą w dobrym kierunku, jest rozpoczęcie prac w korytarzu przyszłej obwodnicy. Trwa wycinka drzew w nadleśnictwach Olsztyn i Kudypy.

Te działania poprzedziło ogłoszenie bardzo ważnych przetargów na budowę dwóch odcinków obwodnicy. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 11 grudnia opublikował dwa przetargi: na budowę 10-kilometrowego odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 za węzłem Olsztyn-Południe, oraz 14-kilometrowego odcinka obwodnicy za węzłem Olsztyn–Wschód. Więcej szczegółów na ten temat znajdą Państwo pod adresem:

http://www.gddkia.gov.pl/pl/427/powyzej-progow-unijnych/

Sami nie będziemy czekali z założonymi rękami. W przyszłorocznym budżecie Olsztyna zarezerwowaliśmy niebagatelne środki na budowę dróg dojazdowych do obwodnicy.